fbpx

6 tipov ako mať dokonale zaznamenanú svadbu

17/02/2020

 

Jedna z prvých vecí, ktorú si budúci mladomanželia hľadajú je svadobný fotograf a kameraman. My máme čo to za sebou a preto sme sa rozhodli poodhaliť naše skúsenosti a poradiť Vám, na čo treba myslieť a čo treba zohľadniť pri tomto dôležitom kroku.

 

Zistite čo sa Vám páči

Každý, kto plánuje svadbu, skôr či neskôr začne hľadať niekoho, kto zveční ich spomienky zo svadobného dňa. Určite na Vás, pri zbieraní inšpirácií, vyskočili zábery, pri ktorých si poviete  ´Toto chcem!´, ale aj také, pri ktorých budete váhať, či ich naozaj fotil profesionál. Hľadať inšpiráciu na sociálnych sieťach je super, ale najlepšie bude, keď sa zameriate na konkrétnych autorov, ktorý majú svoj, zväčša jedinečný štýl. To je práve to, čo nás umelcov odlišuje a podľa čoho by ste si mali nájsť toho svojho. Určite Vám nikto nepovie, že Vám fotku ktorú ste našli na Pintereste nespraví, ale je preňho prirodzenejšie, keď má v kreativite voľnú ruku a práve na základe jeho portfólia vy zase viete, že výsledok nemôže dopadnúť zle.

svadobný portrét sandra a daniel

Vytipujte si tých pravých

V dnešnej rýchlej dobe internetu, nie je problém nájsť tvorbu svadobných fotografov a kameramanov na akejkoľvek sociálnej sieti. To je miesto, ktoré umelci používajú na propagáciu svojej práce. Nie ale vždy sa na Instagram a Facebook zmestí všetko. Ak už nájdete niekoho, koho práca sa Vám zapáčila, neváhajte sa dozvedieť viac. Webová stránka je to miesto, kde nájdete všetko ostatné, čo sa na sociálnu sieť nezmestilo. Stránky plné fotiek a videí z večernej zábavy, obradu alebo príprav je miesto, kde sa dokážete stratiť na hodiny.

 

Zistite dostupnosť a nechajte si vypracovať cenovú ponuku

Našli ste niekoho, koho práca Vás zaujala? Pri prvom kontakte napíšte dátum Vašej svadby, miesto konania a približnú predstavu o čo máte záujem. Ak sa Vám vráti pozitívna odpoveď, že termín je voľný, zväčša iniciatívu preberá tvorca. Buď Vám pošle na vyplnenie dotazník, cenník, alebo prípadne zoznam otázok, ktoré ho zaujímajú. Veľa profesionálov ponúka služby v balíčkoch, ale pokiaľ Vám žiadny nevyhovuje, určite Vám bude ochotný pripraviť riešenie na mieru. Čím viac informácií odovzdáte, tým presnejšia cenová ponuka bude.

svadobný portrét Dominika a Tibor

 

Dobre si vyberte

Jedna z vecí, s ktorou sa stretávame je, že ľudia podceňujú hodnotu fotky a videa. Treba si uvedomiť, že toto je tá pamiatka, ktorá Vám zostane do konca života. Svadobná fotka a film Vás dokážu vrátiť späť v čase a oživiť tie najkrajšie pocity z Vášho svadobného dňa. Práve emócie sú to, čo zostane vo Vašej hlave a vo fotke zapísané naveky.

Ak ste sa rozhodli, že z Vášho veľkého dňa budete mať fotky aj video, je výhodou, ak nájdete tím fotografa a kameramanov. Tí majú medzi sebou mnoho skúseností, vedia ako spolupracovať, jednoducho to medzi nimi funguje. Vsadiť na tím profesionálov je tá najlepšia voľba, ktorú nikdy neoľutujete.

 

Naplánujte si deň

Pár týždňov pred svadbou sa stretnite s Vašim tímom a detailne si prejdite priebeh celého svadobného dňa. Na to aby fotograf a hlavne kameraman dosiahli čo najlepšie výsledky,  potrebujú poznať harmonogram. Vy dostanete dôležité informácie od nich, čo od Vás vyžadujú a aké sú ich predstavy. Dohodnite si miesto natáčania rande a určite si naň vyčleňte dostatok času. Určite ich poteší, ak portréty presuniete na iný deň, prípadne aj zaujímavú lokalitu. Pre istotu si zopakujte koncept videa. Dali ste si na mieru vyzdobiť svadobné topánky, alebo ste sa vytrápili a celú výzdobu ste si robili sami? Určite na to upozornite, aby to kameramanom neuniklo. Ale tiež, ak viete o niečom, čo sa Vám na iných fotkách alebo videách nepáčilo, aj to môže byť dôležitá informácia, ktorá ovplyvní celkový výsledok.

svadobný portrét Katka a Rosťo

 

Deň D

Najdôležitejšie je, si tento deň užiť naplno, veď vy ste hlavnými postavami a všetko sa točí okolo Vás. Musíte počítať s tým, že fotograf bude chcieť počas fotenia portrétov rôzne pózy a kameraman zájde omnoho ďalej, urobí z Vás na malú chvíľu hercov vo vlastnom filme. Pokúste sa všetky tieto chvíle brať ako zábavu a čím prirodzenejší budete, tým budú zábery a fotky úchvatnejšie. Nechajte si poradiť od profesionálov a pokiaľ máte nejaký nápad, tak sem s ním. Počas obradu sa sústreďte na seba, vnímajte len to, čo sa pravé deje. Potom nasleduje veľa tradičných scén ako rozbíjanie taniera, polievka, prvý tanec, cez krájanie torty až po čepčenie. To že si harmonogram prejdete do detailov ešte pred svadobným dňom zabezpečí, že fotograf a kameraman budú pripravení a budú mať dostatok priestoru na tvorbu. Vy sa počas svadobného dňa venujte iba jeden druhému a užívajte si chvíle, ktoré sa už nikdy nebudú opakovať. My sme tu celý ten čas pre Vás a urobíme všetko pre to, aby Váš deň bol dokonale zaznamenaný.

 


 

 

Total: